Włoskie meble kuchenne – wystrój, który łączy klasykę i elegancję

Spośród kuchennych aranżacji, na uwagę zasługują włoskie meble kuchenne i okalające je detale. Dzięki nim w sercu domu udaje się stworzyć bardzo magiczną atmosferę. Włoski wystrój łączy bowiem w sobie coś z klasyki, elegancji, a także angielskich wnętrz. Kuchnia staje się ożywiona, bardzo przyjazna, a co najważniejsze, nie brakuje jej wyjątkowego charakteru.

Włoskie meble kuchenne, czyli jakie?

Rzeźbione. To jedno z najważniejszych słów, jakie pojawia się w tym przypadku. We włoskiej stylistyce najczęściej spotyka się rzeźbione elementy, nie tylko meble. Kuchenne szafki mogą kończyć pięknie wykonane gzymsy. Klamki są kształtne, eleganckie, ale dalekie od tych prostych. Nie może zabraknąć funkcjonalności, jednak na równi z nią są detale, które sprawiają, że włoskie meble kuchenne stają się dekoracją samą w sobie.

Bardzo ważnym elementem pośród mebli jest duży stół, najchętniej okrągły, otoczony krzesłami. Włosi celebrują posiłki. Kuchnia i jadalnia to dla nich jedne z najważniejszych pomieszczeń. Stół powinien być zatem duży, najlepiej rozkładany. Dzięki temu można przy nim z powodzeniem zmieścić całą rodzinę. Ze względu na długi czas spędzany przy wspólnych posiłkach, krzesła stają się elementem, który obowiązkowo powinien być wygodny. Stawia się na tapicerowanie siedziska i oparcia, które są miękkie, a nogi krzeseł zachwycają rzeźbieniami. Równie dobrze mogą to być krzesła na nogach kabriolowych.

Włoskie meble kuchenne – z jakich materiałów powinny być wykonane

Aranżacje kuchni utrzymane w stylu włoskim, bazują na trzech kluczowych materiałach. Mowa o ceramice, drewnie i kamieniu. Korzysta się z materiałów, które tak naprawdę daje natura. Włoskie meble kuchenne przede wszystkim obfitują w kamień, który znaleźć można na podłogach i blatach roboczych, do tego pośród dekoracji oraz detali. Jego surowa i nieoszlifowana forma prezentuje się bardzo ciekawie, ale mnogość kamieni naturalnych nadających się do stosowania w kuchennych wnętrzach, daje szansę na uzyskanie włoskiego, lecz indywidualnego stylu.

Na naturalny kamień warto stawiać nie tylko ze względu na jego prezencję. Spośród wymienionych trzech powyższych, należy do najbardziej trwałych. Do wyboru są płytki granitowe, jak i marmurowe. Jedne nadają się lepiej na podłogi, inne na blaty robocze. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jednak ich trwałość, odporność i estetyka, to kwintesencja tego, czego potrzebują włoskie meble kuchenne. Drewno i ceramika zaś, świetnie uzupełniają ich charakteru.

Kolorystyka, która dopełnia całości

Są już materiały, które stanowią bazę. Wybrane zostały wzory, rzeźbienia, ale co z kolorami? Ma być jasno, przestronnie i przytulnie. Z tego względu stawia się na jasne kolory, pastelowe, przyjazne dla oka. Dobrze sprawdzają się beże i brązy, do tego biel. Przeplatane pastelowymi różem czy turkusem, przynoszą ciekawe efekty aranżacyjne.

Na koniec pozostaje dodać ornamenty i strojne dekoracje, które Włosi wprost uwielbiają! Dodatki to jest to, czego zdecydowanie nie może zabraknąć w tak urządzonej kuchni. To one nadają charakteru. Skoro już wiemy, jak powinny wyglądać włoskie meble kuchenne, nie pozostaje nic innego, jak wziąć się za tworzenie wymarzonej aranżacji!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge