Urządzenie małej łazienki – niełatwe zadanie

Urządzenie małej łazienki to zadanie, które zakrawa na miano sporego wyzwania. Przecież nie można zrezygnować z podstawowych elementów wyposażenia. Do tego jest chęć, by znaleźć miejsce na jakiekolwiek dekoracje, które budują atmosferę. Oświetlenie? Bez niego ani rusz! Jak sobie poradzić z takim zadaniem? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Urządzenie małej łazienki – zaczynamy od podstaw

Podstaw, do których zaliczamy elementy wyposażenia, w tym meble oraz armaturę łazienkową. Niewielki metraż narzuca sporo ograniczeń, co nie oznacza, że nie można ich pokonać. W przypadku sedesu czy bidetu, dobrze jest postawić na elementy podwieszane. Nadają lekkości niewielkiej łazience, a pod względem walorów praktycznych, nie można im nic zarzucić. Co więcej, pozostawiają nieco wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać, a nawet zostawiając ją pustą, łatwiej o utrzymanie w czystości.

Podobnie rzecz się ma z montowanymi szafkami. Urządzenie małej łazienki z meblami, które są podwieszane, wiszące lub ewentualnie ustawiane na delikatnych nóżkach, daje szansę na odzyskanie miejsca na podłodze. Pod taką szafką można schować wagę, wsunąć niewielkie pudełko z akcesoriami do sprzątania. Możliwości jest naprawdę sporo. Ponadto nie trzeba docinać tak wielu płytek, a podłoga tworzy większą całość, tym samym sprawiając wrażenie bardziej przestronnej.

Poza WC trzeba pomyśleć o umywalce i wannie lub prysznicu. W niewielkiej łazience zdecydowanie lepiej sprawdzają się brodziki. Zajmują mniej miejsca, można wykorzystać jeden z kątów pomieszczenia, a dostępne kabiny prysznicowe są coraz wygodniejsze. Bez problemu na rynku znajdujemy takie, w których można swobodnie usiąść i zażyć skromniutkiej kąpieli.

Dekoracje dla uzyskania atmosfery

Wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne – ozdobne wazoniki ze sztucznymi kwiatami, zapachowe świece, typowo łazienkowe produkty nieposiadające walorów użytkowych, odpowiadają za tworzenie klimatu łazienki. Wpisują się w wybraną aranżację, ale i zajmują nierzadko sporo miejsca. Jak rozwiązać ten problem?

Urządzenie małej łazienki, która aranżacyjnie zachwyca, wymaga przemyślanych rozwiązań. Jeśli zaś chodzi o dekoracje, faktycznie warto zrezygnować z elementów, które nie spełniają żadnych funkcji praktycznych. Zamiast nich dobrze jest pokusić się o ozdobne światło. Oświetlenie to konieczność, stąd jeśli dodatkowo niesie walory dekoracyjne, tym lepiej dla naszej łazienki!

Światło jest w stanie wyeksponować ozdobne fronty szafek, ciekawe uchwyty, tłoczony wzór na kafelkach ściennych i podłodze. Łazienka zyskuje na wyjątkowej estetyce, choć bez zastosowania zabierających miejsce dekoracji.

Urządzenie małej łazienki, czyli wybór odpowiednich kolorów, wzorów, kształtów

Małe pomieszczenia lubią się najbardziej z jasnymi barwami, które wpływają na optyczne powiększane przestrzeni. Można połączyć kilka stonowanych, pastelowych kolorów, by uzyskać żywe wnętrze, ale dość przestronne. Urządzenie małej łazienki wymaga przemyślenia kształtów i formatów. Wybór padający na płytki dużych rozmiarów, w standardowych kształtach, to efekt w postaci jednolitej powierzchni, która ponownie wydaje się być większa.

Nie można zapominać o wzorach. Im jest ich więcej, różnorodnych, barwnych i skomplikowanych, tym gorzej dla małego metrażu. Nie trzeba rezygnować z ulubionych wzorów, ale za to należy zachować umiar. Mniej w tym przypadku, zawsze oznacza więcej!

Z tak prostymi wskazówkami, urządzenie małej łazienki staje się naprawdę bardzo proste. Kilka trików i gotowe!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge