Tuby kartonowe – komu i do czego służą?

Tuby kartonowe to rozwiązanie idealne dla osób, które mają do czynienia z arkuszami papieru lub folii większymi niż format A4. Plakaty, kalendarze, projekty, ulotki, a nawet obrazy ścienne można zabezpieczyć w ten sposób i ochronić je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Tuby kartonowe doskonale sprawdzają się zarówno do ich przechowywania, jak i transportowania.

Tuby i tuleje kartonowe doceniane są zwłaszcza przez studentów architektury oraz kierunków artystycznych. Poruszanie się środkami komunikacji miejskiej oraz innymi środkami lokomocji pomiędzy miejscem zamieszkania a uczelnią wymaga właściwego zabezpieczenia  prac realizowanych na dużych formatach. Kolejna grupa osób, które korzystają z tego rozwiązania to pracownicy biur architektonicznych i projektowych, osoby zajmujące się malarstwem artystycznym, a także kurierzy, którzy w taki właśnie sposób transportują ważne dokumenty.

Dlaczego tuby kartonowe?

Zapakowane szczelnie w tubie arkusze papieru zyskują doskonałą ochronę. Nie tylko można zabezpieczyć w ten sposób wykonaną pracę przed zniszczeniem, ale także przed kurzem, wilgocią i zagnieceniem. O ile dokumenty, projekty i prace niewielkich rozmiarów nieprzekraczających formatu A4 bez większych problemów zabezpieczymy przy pomocy zwykłej, kartonowej teczki, o tyle w przypadku wielkich gabarytowo formatów staje się to już dużo trudniejsze.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzą tuby kartonowe. Wystarczy zwinąć pracę w rulon i wsunąć ją do środka. Zatyczka do tub pozwoli zabezpieczyć arkusze papieru przed przypadkowym wysunięciem się z  nich.

Schowane w taki sposób dokumenty, rysunki i inne prace mogą być przechowywane, ale i transportowane, niekiedy nawet na znaczne odległości.

Dla kogo tuby kartonowe?

Powiedzieliśmy już sobie, że tuby kartonowe doskonale sprawdzają się do przechowywania prac wykonywanych przez architektów oraz artystów malarzy. Jeśli jednak zdamy sobie sprawę, jak często mamy do czynienia z arkuszami o dużych formatach, okaże się, że korzyści z ich użytkowania odnosi znacznie więcej osób.

W ten sposób  zabezpieczane są przecież również wielkoformatowe kalendarze, plakaty, ulotki, ścienne motywy dekoracyjne o dużych rozmiarach i wiele, wiele innych. Tuby kartonowe są więc w stałym użyciu w wydawnictwach, drukarniach, agencjach reklamowych i marketingowych oraz innych małych i dużych firmach, które mają do czynienia z wydrukami wielkoformatowymi.

Inny sposób ich zastosowania to przechowywanie długich i wąskich przedmiotów. Nie koniecznie muszą to być zwinięte w rulon arkusze papieru. Tuby kartonowe sprawdzą się też do zabezpieczenia i transportu wędki, teleskopu, a także innych przedmiotów o podobnych kształtach. Mogą też służyć jako tuleje do nawijania tkanin, materiałów i tapet.

Tuby kartonowe dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb i zastosowań. Różnice dotyczą tu zarówno długości, jak i średnicy opakowań. Zastosowanie ich w codziennej pracy artysty, architekta i projektanta zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywania oraz wysyłki wykonanych prac.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge