Tanie ogrzewanie z wykorzystaniem energii elektrycznej – czy to możliwe?

Ogrzewanie, które wykorzystuje energię elektryczną? Czemu nie! Wcale nie musi być kosztowne. Do wyboru mamy kilka typów grzejników, a dokładając do tego prawidłowe ich wykorzystanie, efektywny pobór mocy, by uzyskać ciepłe wnętrza, robi się oszczędnie. Co ważne, można mówić także o większym komforcie ogrzewania, niż mając do dyspozycji inne źródła ciepła.

Zalety ogrzewania elektrycznego

Większość z nas korzystania z ciepła uzyskiwanego dzięki instalacji sieci centralnej wodnej. To jednak oznacza zwykle mało efektywnie ogrzewanie, kłopotliwy montaż, obsługę, jak i większe ryzyko rozmaitych usterek. Nie da się ponadto ukryć, że wielokrotnie trzeba wygospodarować miejsce na kotłownię oraz właściwe przechowywanie opału, stawiając na inne źródła pozyskiwania energii i ogrzewania domu oraz wody. Dlaczego użytkownicy zaczynają przekonywać się do ogrzewania elektrycznego?

Grzejniki podłączane do sieci energetycznej, nie wymagają skomplikowanego montażu. Można je umieścić właściwie w dowolnym miejscu, tym bardziej mając do dyspozycji tak wiele ich rodzajów – modeli różniących się kształtami, rozmiarami i parametrami. Ryzyko usterek jest niskie, nie trzeba martwić się o zamarznięcie grzejników, a dodatkowo ich obsługa jest wprost banalna. Możemy korzystać z energii w taryfie dwustrefowej, gdy kładziemy nacisk na oszczędności. To wciąż nie wszystko!

Na rynku znajdujemy grzejniki, które łączą walory ogrzewania konkwekcyjnego i nowoczesnego rozwiązania, jakim jest ogrzewanie na podczerwień. Tego typu hybrydowe produkty, to połączenie komfortu, nowoczesności i efektywnego korzystania z zasobów sieci energetycznej. Przekonamy się o tym, stawiając na tanie ogrzewanie z econovli.pl.

Nowoczesne grzejniki to funkcjonalne urządzenia, które można zaprogramować na cały tydzień z góry. Niemalże inteligentne, bo wykrywające otwarte okna czy obecność osób w danym pomieszczeniu, aby dostosować poziom aktualnej temperatury.

Hybrydowe grzejniki elektryczne – jak działają?

Energooszczędne grzejniki elektryczne mogą łączyć w sobie najlepsze cechy grzejników konwekcyjnych i promienników. Wyróżniają się posiadaniem dwóch elementów grzewczych. Jednym z nich jest aluminium, które odpowiada za szybkie nagrzewanie się pomieszczeń. Jest również zdolne do natychmiastowego reagowania na zmiany temperatury panujące w otoczeniu. Skąd biorą się oszczędności?

Aluminiowy element grzejny po osiągnięciu żądanej temperatury, przestaje działać. Tę rolę przejmuje element grzewczy wykorzystujący zjawisko promieniowania podczerwonego. Uzyskana temperatura, dzięki temu utrzymywana jest przez długi czas, ale pobierając minimalne ilości prądu. Ogrzewanie mniejszą mocą, na co pozwala wbudowany termostat, który decyduje o działaniu danego elementu grzewczego, pozwala efektywnie korzystać ze źródła energii elektrycznej.

Ogrzewanie na podczerwień

Użytkownicy mogą również postawić na grzejniki, które działają tylko na podczerwień. Minusem jest niemożność podgrzewania w ten sposób wody, dlatego promienniki podczerwieni przeważnie wykorzystuje się jako dodatkowe źródło ciepła.

Dlaczego uwagę zwraca się na promienniki podczerwieni? Ponieważ promieniowanie podczerwone jest naturalne i bezpieczne dla człowieka. Grzejniki wykorzystujące to zjawisko, są praktycznie płaskie i można je montować nie tylko na ścianach. Najbardziej wymagający wybiorą spośród modeli, które zostają ukryte za lustrem lub grafiką. To sposób na podwyższenie walorów dekoracyjnych wnętrza. Z bardzo ważnych zalet podaje się brak unoszenia powietrza wraz z kurzem i roztoczami, co docenią alergicy. Podczerwień jest bowiem pochłaniana przez ludzi oraz wszystkie elementy wyposażenia, a także ściany, a następnie oddawana w postaci ciepła.

Ciepło utrzymuje się przez długi czas, występuje również równomierny jego rozkład w całym pomieszczeniu.

Bezpiecznie, wygodnie, komfortowo, z pożądanym ciepłem i estetyką wnętrz, która nie pozostaje bez znaczenia. Nowoczesne grzejniki wykorzystujące energię elektryczną, mogą być oszczędne. Warto w nie zainwestować, by cieszyć się ciepłym mieszkaniem lub domem o każdej porze roku, wymarzoną aranżacją i banalną obsługą, a przede wszystkim rachunkami, które przestają szokować.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge