Przygotowujemy się do sezonu letniego – jak wybrać meble ogrodowe?

Zima trwa, mróz nie odpuszcza, a dni są wciąż zbyt krótkie, by korzystać w pełni z ich możliwości. Taka pora częściej zaprowadza nas pod ciepły koc, tuż przed telewizor lub komputer. To jednak świetna okazja, by pomyśleć o planach związanych z ogrodem, na sezon letni. Można poszukać sklepów i oferty mebli ogrodowych. Które z nich najlepiej sprawdzą się na posesji?

Meble ogrodowe dopasowane do potrzeb

Aranżacja ogrodu powinna być spójna z architekturą domu. Ma ją podkreślać i eksponować, bo od tego zależy estetyka i efekt wizualny. Z tego względu niemałą uwagę przykłada się właśnie do mebli ogrodowych. Najważniejsza jest ich funkcjonalność, łatwa pielęgnacja, bezproblemowe przechowywanie, ale materiał czy kolory, które decydują o estetyce, nie mogą zostać pominięte.

Do wyboru są meble ogrodowe wykonane z drewna i innych materiałów naturalnych, a także z tworzyw sztucznych. Ponadto z metalu czy aluminium. Każdy produkt cechują określone właściwości, wynikające z zastosowanych materiałów. Idą za tym również zalety, ale i wady. Poznajmy je!

Klasyka dla miłośników dworków i willi

Stylistyka domu nawiązująca do klimatów retro i vintage, wymaga zastosowania tradycyjnych rozwiązań. Produkty, ale i materiały powinny komponować się także z otaczającą naturą. Z tego powodu właściciele takich domów wybierają bardzo często drewniane meble ogrodowe.

Drewno jest piękne, charakterystyczne i zwraca na siebie uwagę. Zapewnia za każdym razem oryginalny efekt, bo powstają z niego meble o różnych kształtach, nawet tych nietypowych. Do tego drewno można polakierować lub pomalować, tym samym uzyskując indywidualny efekt aranżacyjny.

Z minusów trzeba wspomnieć o konieczności regularnej pielęgnacji i konserwacji, a także przechowywaniu w suchym miejscu poza sezonem, by drewno nie straciło na swoich walorach.

Tworzywa sztuczne do nowoczesnych ogrodów

Tworzywa sztuczne nie brzmią zachęcająco? Pozory zdecydowanie potrafią mylić. Plastikowe krzesła i stoliki przybierają designerskie kształty. Kolorystyka to szeroka paleta możliwości, a nowość w postaci mebli przezroczystych, to najbardziej nietypowa i oryginalna estetyka.

Plastikowe produkty łatwo uszkodzić, ale nie ima się ich wilgoć, a pielęgnacja jest stosunkowo prosta. Z tworzyw sztucznych warto za to zwrócić uwagę na technorattan, czyli materiał sztuczny, ale specjalnie wzmocniony i estetyką zbliżony do naturalnego rattanu. Ten wybór z pewnością zadowoli mieszkańców współczesnych domów, także tych z technologiami inteligentnymi.

Meble ogrodowe z metalu

Gdzieś pośrodku powyższych propozycji swoje miejsce znajdują meble wykonane z metalu, w tym aluminium. Tak wykonane meble ogrodowe są odporne na działanie większości czynników zewnętrznych, nawet atmosferycznych. Większości, bo choć aluminium nie zardzewieje, inne metalowe materiały już tak. Podatność na korozję wiąże się z koniecznością właściwej pielęgnacji, jak i przechowywania oraz użytkowania.

Tak naprawdę można wybrać każde z nich. Należy jedynie uwzględnić własne potrzeby, architekturę domu i to, w jakich porach roku mają być użytkowane meble ogrodowe.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge