Plafony ledowe w pokojach dziecięcych i młodzieżowych

Świat dziecięcych zabaw to miejsce na energię i kreatywność. Z kolei u młodzieży nie brakuje pomysłów na coraz to bardziej niecodziennie wykorzystanie wolnego czasu, także we własnym pokoju. W pomieszczeniach urządzanych z myślą o najmłodszych, ale i dorastających członkach rodziny, musi być zatem fantazyjnie, kolorowo, przestronnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Oświetlenie to jeden z tych elementów, który będzie łączył funkcjonalność z bezpieczeństwem użytkowania. By tak było, warto rozważyć zakup plafonów ledowych.

Dlaczego plafon?

Pokoje dziecięce i młodzieżowe nie są z gumy, a rodzicom wydaje się, że ich pociechy właśnie tak je traktują. Najmłodsi bowiem znajdują tu miejsce na zrobienie namiotu i toru przeszkód. Starsi przynoszą kolejne przedmioty, które wpisują się w ich pasje i we własnym odczuciu są po prostu niezbędne. Myśl o zagraconym pokoju, w którym nie ma już gdzie nogi postawić, do maluchów i starszaków kompletnie nie przemawia. W tym nieuporządkowaniu i charakterystycznym dla dzieci pewnego rodzaju zagraceniu przestrzeni, nietrudno o zawadzenie o lampę zwisającą z sufitu.

Mamy pierwszy punkt, który sugeruje, że trzeba poważnie zastanowić się na wyborem oświetlenia. Już wiemy, że lampa wisząca nie ma racji bytu. I tu wkraczają plafony – lampy o konstrukcji przylegającej do sufitu. Mogą być niemalże płaskie, a te designerskie i tak wystają znacznie mniej niż typowe lampy wiszące, a co dopiero żyrandole. Decydując się na plafony ledowe, można liczyć na bezpiecznie zaaranżowaną przestrzeń dla dzieci w różnym wieku, ciekawie i na dodatek oszczędnie! Baza w postaci ledowej technologii sprzyja zamianie aż 80% pobieranej energii na światło. Poza tym ledy są znacznie bardziej żywotne, dlatego nie trzeba martwić się o częstą wymianę żarówek.

Energooszczędność ważna także dla rodziców

Maluchy i starszaki raczej nie zastanawiają się nad tym, ile pieniędzy pochłania używane przez nich światło. Rodzice wiedzą jednak doskonale, że ich nastolatki kochają do późna siedzieć przy komputerze lub czytać, a najmłodsi wolą zasypiać przy subtelnym świetle, które koi i znosi strach. Oświetlenie jest zatem używane przez długie godziny, a to znajduje swoje odzwierciedlenie na rachunkach.

Aby tak nie było, warto postawić na plafony ledowe. Poza subtelnym światłem sprzyjającym zasypianiu najmłodszych, ale i tym skoncentrowanym niezbędnym do nauki nastolatkom, można skorzystać z produktów kompatybilnych z czujnikami ruchu. Dziecko już nigdy więcej nie powie, że zapomniało wyłączyć światła!

Oszczędność miejsca

Skoro na tapetę wzięliśmy pokoje dziecięce i młodzieżowe oraz ich ograniczoną (między innymi przez mnóstwo rzeczy) przestrzeń, doceńmy kolejną zaletę plafonów ledowych. Jest to taki typ lamp, które ze względu na sposób montażu i użytkowania, mogą zagościć na sufitach, ale i na ścianach. Przyjmują na siebie rolę oświetlenia głównego, jak i dodatkowego. Niewielkie rozmiary, które wcale nie umniejszają jakości oświetlenia, wpływają na zaoszczędzoną powierzchnię.

Plafony ledowe – zwykle minimalistyczne, proste w swojej konstrukcji, a jednak unikalne i mające tak wiele cennych zalet!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge