Panorama Niechorza z majestatycznej Latarni Morskiej

Lipiec i sierpień to czas, kiedy większość osób decyduje się na wypoczęcie po kilku miesiącach intensywnej pracy. Rzecz jasna niektórzy decydują się na wyjazd za granicę, należy jednak pamiętać, że także w Polsce nie brakuje miejsc, które podbijają serca wczasowiczów. Jedną z takich miejscowości jest Niechorze, czyli nadmorska osada leżąca w województwie zachodniopomorskim. Jest ona popularnym miejscem wypoczynku, ponieważ znajdują się tam piękne plaże, a także inne atrakcje, które urozmaicają wakacyjny urlop.

Każdy, kto decyduje się na spędzenie urlopu nad morzem poświęca wiele czasu na plaży. W Niechorzu znajduje się odcinek, który jest zachwycający dla turystów, ponieważ znajduje się u stóp stromego klifu, co czyni go wyjątkowo ładnym, dodatkowo jest szeroki i piaszczysty, co sprawia że wypoczywanie na nim to duża przyjemność.

Rzecz jasna w Niechorzu jest wytyczone kąpielisko, w którym można się bezpiecznie kąpać. Na plaży znajduje się baza rybacka, w której są przycumowane kolorowe kutry, które chętnie podziwiają osoby zainteresowane pracą rybaków. Mając trochę szczęścia w bazie można spotkać rybaków i kupić od nich świeże ryby w okazyjnych cenach. W letnisku znajduje się także Muzeum Rybołówstwa z eksponatami, które pomagają przybliżyć jak naprawdę wygląda praca tych ludzi.

Spędzając urlop w Niechorzu należy wybrać się do tamtejszej Latarni Morskiej, która przez wiele osób jest uważana za najpiękniejszy obiekt tego typu nad Bałtykiem. Jest usytuowana na klifie, jej historia sięga 1866 roku, natomiast jej wysokość to 45 metry. Warto wybrać się do latarni, by móc zobaczyć roztaczający się z jej szczytu widok na Niechorze, ale także morze i okoliczne miejscowości. Na terenie miasta znajduje się także Park Miniatur Latarni Morskich. To miejsce, które chętnie odwiedzają przede wszystkim osoby spędzające urlop z dziećmi, na miejscu można zobaczyć miniatury wszystkich tego typu konstrukcji znajdujących się na polskim Wybrzeżu – można wówczas samemu przekonać się czy miejscowa latarnia rzeczywiście jest najpiękniejsza.

Baza noclegowa w Niechorzu jest duża, zatem każdy turysta bez trudu powinien wynająć pokój w obiekcie (Niechorze na meteorze), który przypadnie mu do gustu. Działają tam ośrodki wczasowe, domki letniskowe, wille, apartamenty, pensjonaty, a nawet obiekt SPA. W czasie szukania kwatery można skorzystać z hasła „noclegi Niechorze”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>