Mini aneks kuchenny – sposoby na skromną przestrzeń

Mini aneks kuchenny to dziś nie tylko sposób na urządzenie kawalerki, ale i pomysł na to, by zwykłe mieszkanie przypominało apartament. Otwarte przestrzenie stają się modne, bo ciekawie wyglądają, a do tego zapewniają ergonomię i funkcjonalność. Z kolei w najmniejszych, niewymiarowych i skromnych mieszkaniach, dają szansę na zmieszczenie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia, mebli, a finalnie również zachowanie pożądanej estetyki. Jak stworzyć mini aneks kuchenny?

Mini aneks kuchenny – propozycja dla kawalerek

Kawalerki mają niekiedy wielkość jednego, większego pokoju. Z kolei te, które nie są jedynie pokojem, a oferują coś na kształt dużego salonu, łazienki, kuchni i przedpokoju, przy złym podziale mogą stać się niefunkcjonalne. Rozplanowanie wyposażenia, dobór mebli i do tego odpowiedni podział przestrzeni sprawiają, że jesteśmy w stanie, w wyjątkowy i praktyczny sposób podzielić niewielkie mieszkanie.

Mini aneks kuchenny powinien być planowany na podstawie układu mieszkania. Do tego liczą się wykonania na zamówienie, głównie meble. Zakup gotowych to w tym wypadku pomysł, który może okazać się niefunkcjonalnym i psującym atmosferę całego wnętrza.

Możemy zrezygnować z tradycyjnego sposobu urządzania kuchni, przedpokoju i salonu. Niejednokrotnie istnieje szansa wyburzenia niektórych ścian, co daje efekt powiększonej przestrzeni. Poza tym kuchnia otwarta na salon to dość modne rozwiązanie, na które decydują się również właściciele dużych domostw. Poleca się rezygnację z drzwi i łączenie przedpokoju z kuchnią, by wszystko zmieścić, nie „obijać” się o ściany i nie mieć poczucia klaustrofobicznych pomieszczeń.

Aranżacja dla małych

Mini aneks kuchenny poza funkcjonalnością musi wpisywać się w aranżację, ale całego mieszkania. Gdy przestrzenie stają się otwarte, wszystko widać jak na dłoni. Poprzez umiejętny dobór kolorów, materiałów i detali, zachowujemy spójność wystroju. Ponadto możemy zmienić proporcje wnętrz, które będący małymi, najczęściej są również niewymiarowymi.

Tu nie ma miejsca na pomyłki i błędy aranżacyjne, które szybko wyjdą na wierzch i sprawią, że kawalerka nie dość, iż pozostanie małą, to do tego braknie jej funkcjonalności oraz stylu. Podstawą w skromnych przestrzeniach jest stosowanie wielofunkcyjnych mebli, specjalnych systemów, które wykorzystują wręcz wolne szczeliny, jak chociażby cargo do kuchni. Choć są kosztowne, to potrafią dodać walorów użytkowych wąskim przestrzeniom, bardzo głębokim bądź wysokim szafkom. Mamy bowiem do czynienia z systemem wysuwanych koszy, w różnych wykonaniach, które dodatkowo kuchnię czynią wyrafinowaną w swoim wydaniu.

Mini aneks kuchenny jest w stanie zawierać w sobie wszystkie elementy, których potrzebujemy w kuchni. Zapewni funkcjonalność, a przy odrobinie pomysłu będzie stanowił ozdobę małego mieszkania.

Ocena

One thought on “Mini aneks kuchenny – sposoby na skromną przestrzeń

  • 15 lutego, 2018 o 11:18 am
    Permalink

    W kilkudziesięcioletnich budynkach można spotkać mieszkania, w których brak jest kuchni albo jest ona mikroskopijna. Podobnie w przypadku kawalerki, która jest najczęściej bardzo mała i z założenia przeznaczona dla jednej osoby, miejsca na kuchnię jest niewiele warto przed przystąpieniem do remontu rozplanować całą instalacje wodno kanalizacyjną

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge