Łóżko samochód dla chłopca. Pokój na sportowo

Pokój urządzany z myślą o chłopcach nie musi być banalny. Łóżko samochód dla chłopca to połączenie funkcjonalności z niekonwencjonalnym wykonaniem. Oryginalny pomysł, który jest w stanie zachwycić najmłodszych, jak i nieco starszych chłopców. Taki mebel staje się inspiracją do zabawy, a przede wszystkim pozwala stworzyć indywidualną przestrzeń. Nierzadko dopasowaną do już rodzących się zainteresowań dziecka.

Łóżko samochód dla chłopca. Jakie powinno być?

Decydując się na łóżko samochód dla chłopca, pod uwagę trzeba wziąć kilka istotnych elementów. Zacznijmy od ogólnych zasad dotyczących wybierania mebli dziecięcych:

  • warto postawić na łóżko drewniane, które zapewni największą trwałość. Solidnie wykonane posłuży przez długi czas i będzie w stanie znieść nie tylko spokojny sen dziecka, ale i zabawy typu skakanie,

  • najważniejszym elementem decydującym o trwałości konstrukcji jest stelaż. I tu ponownie dobrze sprawdza się drewniane wykonanie, o ile jego jakość jest naprawdę wysoką,

  • rozmiar łóżka musi być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Maluch powinien mieć swobodę podczas snu, tym bardziej jeśli przyjmuje różne pozycje lub jest jeszcze na etapie „wędrowania” po łóżku w trakcie snu.

W przypadku zaś łóżek, które mają konstrukcję rozmaitych samochodów, zwracamy uwagę, w jaki sposób wykonane są aplikacje czy malowanie farbami. Nadruki powinny być wykonane z ekologicznych farb, które nie będą zagrażały zdrowiu dziecka.

Cała konstrukcja powinna być również łatwa do utrzymania w czystości. Na tyle lekka, by można było łóżko swobodnie ustawić w dowolnym miejscu. Nie umniejszając jednak najważniejszej solidności wykonania.

Materac w łóżku dla dziecka

Zbyt twardy materac nie pozwoli na spokojny sen dziecka. Zbyt miękki z kolei nie zapewni dobrego podparcia i może skutkować dolegliwościami bólowymi oraz problemami z kręgosłupem, które znajdą swój finał w niedalekiej przyszłości. Zaleca się zastosowane materaca o średniej twardości oraz grubości 10 cm.

Ogólna zasada mówi o dobieraniu twardości do wagi dziecka. Niegdyś krytykowano materace gąbkowe. Dziś, te naprawdę dobrej jakości, są w stanie spełnić oczekiwania rodziców i zapewnić zdrowy sen dzieciom.

Na koniec wybieramy pokrowiec. Łóżka w kształcie samochodów czy też inne, dla dzieci, zwykle można zakupić razem z materacem. Jeśli nie są sprzedawane wraz z pokrowcem, warto o taki zadbać. Lub o prześcieradło na gumce. Dziecko trudno będzie oduczyć chociażby sporadycznego jedzenia w łóżku lub nie skakania po materacu. Zmagać się będziemy między innymi z plamami, stąd pokrowiec ochronny lub prześcieradło, to priorytet.

Koszty zakupu łóżka w kształcie samochodu

Na rynku znajdziemy dziecięce łóżka, które wiernie odwzorowują najpopularniejsze modele sportowych samochodów. Rozpiętość cenowa jest różna, przy czym trzeba się liczyć, iż za łóżko samochód dla chłopca zapłacimy od około 200 złotych, do nawet kilku tysięcy złotych, za najciekawsze i najbardziej fantazyjne modele. Czego nie robi się dla swoich pociech?

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge