Lampy łazienkowe na sufit i na ścianę – plafon z kinkietem

Właściwie dobrane oświetlenie łazienki to klucz do stworzenia funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni. Lampy łazienkowe na sufit mogą mieć postać plafonów. Z kolei te montowane bocznie, to propozycja zarówno plafonów, jak i kinkietów. W duecie plafon i kinkiet radzą sobie doskonale. Ich towarzystwo sprzyja budowaniu atmosfery wnętrza, rozjaśnianiu łazienki i jej dekorowaniu. Poznajmy tę wyjątkową parę lamp!

Lampy łazienkowe na sufit – wielki come back plafonów

Plafony niegdyś oświetlały duże obiekty, w tym hotele oraz budynki użyteczności publicznej. Poza światłem nie można było liczyć na nic więcej. Nie tyle nijakie i zwyczajne, co po prostu brzydkie. Wielu uważa, że wręcz szpeciły przestrzeń publiczną. Od jakiegoś czasu gościmy jednak na rynku oświetleniowym plafony, od których wprost trudno oderwać wzrok. Choć rozmiarami są to lampy minimalistyczne, w swoim wydaniu pozwalają zapomnieć o bylejakości dawnych lamp.

Plafony to lampy łazienkowe na sufit, które równomiernie oświetlają całe pomieszczenie. Spośród dostępnych konstrukcji, pod tym względem sprawdzają się idealnie. Światło rozpraszane i odbijane od sufitu, dodatkowo podkreśla aranżację, rozjaśnia łazienkę i daje poczucie, że jest ona bardziej przestronna. To zdecydowanie większy komfort korzystania z każdej strefy wydzielonej w łazience.

Plafony przyjmują różnorodne formy. Bez problemu znajdujemy minimalistyczne, proste lampy o geometrycznych kształtach, ale i te z kilkoma punktami świetlnymi, jak i mocno fantazyjne. Dopasowanie ich do łazienkowej aranżacji to czyta przyjemność!

Kinkiety wokół luster

Lampy łazienkowe na sufit spełniają rolę oświetlenia głównego. Nie są jednak w stanie doświetlić wszystkich kątów, mniejszych fragmentów przestrzeni. Nie zapewniają kierunkowego światła, a takie jest niezbędne chociażby w strefie umywalkowej. Wraz z opisanymi plafonami, w duecie sprawdzają się kinkiety. Klasyka, jeśli chodzi o oświetlenie, choć można pokusić się nie tylko o tradycyjne, stylowe kinkiety, ale i te zdecydowanie bardziej designerskie.

Dwie lampy boczne umieszczone po obu stronach lustra, równomiernie oświetlają twarz. Nie tworzą cieni, dlatego wykonanie makijażu czy oddawanie się czynnościom pielęgnacyjnym, nie stanowi najmniejszego problemu. Jeśli oprawy kinkietów są ciekawie zdobione, obfitują w zwracające na siebie uwagę detale, łazienka zyskuje na dodatkowym walorze aranżacyjnym.

Jak dobierać światło?

Lampy łazienkowe na sufit i te na ścianę, spełniają inne funkcje. Ich rola to czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę, by właściwie dobrać rodzaj światła, a także oprawę danej lampy. Plafony to światło główne, powinno być zatem nie tylko równomiernie rozpraszane, ale i ciepłe, by łazienka była komfortowa i przyjazna. Jasny klosz czyni łazienkę jaśniejszą. Z kolei kinkiety tuż przy lustrze muszą dawać światło zbliżone do naturalnego. Powinno być ono białe, skupione, by dokładnie wszystko widzieć. Oprawa zaś mleczna i/lub zamknięta, dla uniknięcia efektu rażenia w oczy.

Lampy łazienkowe na sufit i na ścianę? Plafon i kinkiet to duet, który dopełni wystroju każdej łazienki, niezależnie od jej aranżacji i metrażu.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge