Krzesła do wyspy kuchennej – o czym warto pamiętać?

Zmieniające się trendy w architekturze wnętrz sprawiły, że współczesne kuchnie wyglądają odmiennie od tych, które znamy z naszego dzieciństwa. Krzesła do wyspy kuchennej, kosze cargo, meble na wysoki połysk to tylko niektóre z charakterystycznych elementów, których trudno szukać w realizacjach kuchni sprzed wielu lat. Dziś pomieszczenia te coraz częściej są otwarte na salon i oddzielone od niego jedynie wyspą lub barkiem. Przy nich z kolei ustawia się zwykle hokery, czyli wspomniane wyżej krzesła do wyspy.

Krzesła do wyspy są lepiej znane jako krzesła barowe. Są przecież charakterystycznym wyposażeniem pubów i restauracji. Ogromne zróżnicowanie w zakresie ich designu oraz materiałów, z jakich są produkowane, pozwala na wybór mebli, które wpiszą się we wnętrza urządzone w różnych stylach.

Doskonały wybór – doskonałe krzesło

Krzesła do wyspy będą spełniały oczekiwania użytkowników, jeśli wybrane zostaną w przemyślany sposób. Ich wysokość powinna zostać dopasowana do wysokości wyspy. Warto też zwrócić uwagę na to, jaką ilością miejsca dysponujemy i ile hokerów może przy niej stanąć. Jeśli krzesła zostaną ustawione zbyt blisko siebie, przestrzeń może okazać się niefunkcjonalna.

Same hokery będą wygodne, jeśli wybierzemy takie, które wyróżniają się grupą cech wpisujących się w nasze potrzeby. Niemal zawsze będzie to obrotowe siedzisko oraz miejsce, na którym mogą spocząć stopy siedzącej na krześle osoby. Inne cechy, jakie mogą charakteryzować krzesła do wyspy i mieć znaczenie dla inwestora to między innymi: obecność oparcia oraz podłokietników, kształt krzesła, podstawa wyposażona w podkładkę, która zapobiega zarysowaniom podłogi itd.

Krzesła do wyspy – do wyboru, do koloru

Zróżnicowanie asortymentu krzeseł barowych umożliwia ich dopasowanie do różnych aranżacji oraz preferencji klienta. Zainteresowani mogą wybierać spośród krzeseł tapicerowanych, wykonanych z drewna, tworzywa i metalu. Do tego dochodzi różnorodna stylistyka krzeseł. Te o klasycznych kształtach wykonuje się zwykle z drewna. Często spotkamy je właśnie w pubach. Wysokie taborety to modele bardzo często zestawiane z wyspą kuchenną. Do wyboru są jeszcze krzesła o kształtach nowoczesnych i designerskich, które wyróżniają się oryginalnością.

Nie tylko kształt

W wyborze hokerów równie istotny, co ich kształt jest również i kolor. Tu wybór jest równie szeroki. Dopasowanie krzeseł do stylistyki wnętrza i barw, które zostały w niej wykorzystane, nie powinno zatem stanowić problemu. A jakie kolory krzeseł są najczęściej spotykane? Oprócz koloru drewna będzie to klasyczna czerń i biel, a także odcienie szarości i czerwień.

Kilka wskazówek

Na zakończenie wspomnę jeszcze o kilku kwestiach, które warte są zapamiętania. Poszukując funkcjonalnych hokerów, warto wybierać te, które mają możliwość regulacji wysokości. Klasyczne krzesła do wyspy mają siedzisko na wysokości 70 – 80 cm. Jednak największy komfort uzyskamy, jeśli odległość pomiędzy blatem wyspy a siedziskiem będzie wynosiła około 30 cm.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge