Kinkiety w aranżacji skandynawskiej

Styl skandynawski to prostota, jasne i stonowane barwy, a do tego przestronne pomieszczenia. Dużo światła naturalnego oraz sztucznego, które maksymalnie zbliżone jest do dziennego. Aranżacje skandynawskie mimo swej prostoty, nie są w żadnym wypadku nudne czy banalne. Takie przestrzenie są uporządkowane, pozbawione chaosu i zbędnych ozdób. Równie dobrze mogą być jednak nowoczesne. W żadnym wydaniu nie brakuje im przytulności i klimatu. Poczucia ciepła i bezpieczeństwa. Za atmosferę w dużym stopniu odpowiada oświetlenie, w tym nieśmiertelne kinkiety.

Kinkiety skandynawskie – jakie powinny być

Prostota, funkcjonalność i minimalizm. Do tego zastosowanie naturalnych materiałów. To cechy skandynawskich aranżacji. Do stworzenia przytulnej i przyjaznej atmosfery wnętrza kinkiety sprawdzą się wybornie. Najlepiej by były utrzymane w jasnej tonacji. Najczęściej spotykane konstrukcje są białe, czarne bądź stalowe. Jeśli bazują na drewnianych elementach, to i one występują w jasnych barwach.

Proste i funkcjonalne konstrukcje, do tego opatrzone źródłem światła, które jest dość wyraziste, sprawiają, że aranżacja skandynawska nabiera pożądanych kształtów. Wciąż jednak musimy pamiętać o tym, że kinkiety spełniają funkcję oświetlenia bocznego. Nie powinny razić w oczy czy oferować barwy światła, która powoduje zmęczenie wzroku.

Uwagę zwracamy na miejsce, w którym zagości ten typ lamp. Kinkiety najlepiej sprawdzają się w sypialniach. Jako, że skandynawskie aranżacje lubią prostotę i uporządkowanie, dobrym rozwiązaniem są dwie lampy umieszczone po obu stronach łóżka. Z powodzeniem zastąpią lampki nocne, jeśli nie można sobie pozwolić na stolik obok łóżka bądź jest on zbyt mały, by postawić na nim jakąkolwiek lampkę.

Ożyw aranżację rodem ze Skandynawii

Prostota i stonowane barwy, które kojarzą się z tego typu stylistyką, nie oznaczają odejścia od innych kolorów. Zmieniające się trendy i możliwość łączenia ze sobą elementów, które pochodzą z różnych aranżacji, to inspiracja do stworzenia unikalnego wnętrza. Wciąż spotykamy propozycje typowo skandynawskich wnętrz, ale opatrzonych drobiazgami, dekoracjami czy oświetleniem, które wykonane jest w bardzo wyrazistych barwach. I taka opcja sprawdza się u każdego, kto potrzebuje nuty ożywienia w swoim wnętrzu.

Precyzja wykonania i dobry design

Funkcjonalne konstrukcje niejako wymuszają, byśmy zwracali uwagę na ich precyzję wykonania. Tu nie ma miejsca na mnóstwo detali i ozdób, które przysłonią ewentualne niedociągnięcia. Skandynawska aranżacja jest kwintesencją jakości, wręcz idealnych wykonań. Prostych, ale możliwie dopracowanych. Wybierając kinkiety warto zatem wracać uwagę na jakość zastosowanych materiałów oraz sposób wykonania. Do tego design, który stanie się dopełnieniem całości.

Wybór kinkietów odpowiadających stylistyce skandynawskiej jest na tyle duży, by każdy mógł znaleźć coś do swojego wnętrza. Nie tylko do sypialni, ale i łazienki, kuchni czy przedpokoju. Wystarczy dobrze poszukać i zadbać o spójną stylistykę wybranego pomieszczenia.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge