Folia stretch – do pakowania i nie tylko

Folia stretch od lat cieszy się dużym uznaniem na rynku. Rozciągliwa, elastyczna i pozwalająca na zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, swoje miejsce znajduje w wielu branżach. Przydaje się nawet w domu, podczas pakowania, zabezpieczania swoich rzeczy na czas remontu czy wtedy, gdy chcemy przygotować chociażby meble do przeprowadzki. Poznajmy jej najważniejsze właściwości!

Folia stretch do zabezpieczania ładunków

Trudno wyobrazić sobie sprawny i bezpieczny transport bez różnego rodzaju materiałów zabezpieczających. Należy do nich między innymi rozciągliwa folia stretch, która pozwala zawartości utrzymać się w miejscu. Do tego chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także czynnikami zewnętrznymi, w szczególności warunkami pogodowymi.

Na paletach można ustawić sporo kartonów z towarami i sprawić, że nie będą zmieniać swojego położenia w trakcie transportu, a także nie spadną z samej palety. Nawet wtedy, gdy zostanie ich ustawionych całkiem sporo. Tu swoje miejsce znajduje stretch, który cechuje się dużym rozciągiem. Stretch jest także wytrzymały i kilkukrotnie owijając ułożone pakunki, można liczyć na jeszcze lepsze zabezpieczenie. Tego typu folię można znaleźć w ofercie, jaką proponuje producent opakowań.

Rozciągliwa folia sprawia, że zabezpieczony ładunek jest niczym sklejony. I nie przeszkadzają tutaj pakunki o różnych kształtach czy rozmiarach. Sama zaś folia jest cienka, zatem nie dokłada objętości i ciężaru. Jej rozciągliwość kolejno decyduje o powstawaniu mniejszej ilości odpadów, a niektóre stretchowe produkty, jakie można znaleźć na rynku, podlegają recyklingowi.

Stretch zamiast folii ogrodowej

Właściwości folii stretch coraz częściej wykorzystywane są w ogrodnictwie. Folia ta sprawdza się między innymi do okrywania tuneli, w których prowadzona jest hodowla roślinna. Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, przy jednoczesnym przepuszczaniu promieniowania słonecznego, wpływa na efektywniejszą i szybszą hodowlę. Stretch zastępujący tradycyjną folię ogrodową, pozwala regulować cykl wegetacyjny roślin, bowiem wybrany w kolorze czarnym sprawia, iż nawet nocą można utrzymać pożądaną temperaturę wewnątrz tunelu.

Rozciągliwa folia jest także cieńsza od standardowej, dotąd stosowanej w ogrodnictwie. Wszystkie jej cechy wpływają nie tylko na możliwość uzyskiwania lepszych jakościowo hodowli, ale i realne oszczędności – w czasie, nakładzie pracy oraz finansach.

Możliwości folii stretch wydają się być pomału nieograniczone. Korzystamy z nich na co dzień, korzystają z nich firmy, a potencjał sprawia, że w przyszłości pola, na których może być zastosowana ów folia, będą coraz szersze.

Ocena

Jedna myśl na temat “Folia stretch – do pakowania i nie tylko

  • Listopad 18, 2018 o 9:05 am
    Permalink

    Folia stretch sprawdza się jeszcze w wielu innych zastosowaniach. Jest to na prawdę fantastyczny wynalaek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge