Folia bąbelkowa do pakowania – niedrogo i bezpiecznie

Folia bąbelkowa do pakowania to materiał, który sprawdza się w zabezpieczaniu rozmaitych pakunków. Nie można jej odmówić lekkości, łatwości zastosowania i uniwersalności. Poza tym przynosi oszczędności firmom, które chcą zapewnić należytą ochronę wysyłanym produktom, ale bez ponoszenia znacznych kosztów za wysyłkę. Jakie jeszcze zalety posiada folia pęcherzykowa?

Folia bąbelkowa do pakowania – praktyczny gadżet do niwelowania stresu

Nieco przewrotnie zacznijmy od teoretycznie najmniej przydatnej funkcji. Kto z nas nie miał okazji przekuwać bąbelków z arkusza folii! To czysta przyjemność, a nawet udowodniono, że zajęcie wpływające na niwelowanie stresu. Na świecie, w nielicznych miejscach pojawiły się przystanki autobusowe, na których można znaleźć różnych rozmiarów arkusze folii bąbelkowej. Nie służy ona do pakowania, lecz do tego, by nieco mniej się denerwować czekając na swój środek transportu.

Atuty pakowania z zastosowaniem folii bąbelkowej

Pęcherzykowa folia jest lekka, dlatego zabezpieczane nią w pakunku artykuły, nie stają się znacznie cięższe. Dla firm prowadzących sprzedaż wysyłkową to duże ułatwienie i oszczędności. Mimo maksymalnej ochrony pakowanych produktów, nie trzeba się martwić o znaczny wzrost kosztów wysyłki. Ta informacja jest ważna dla klientów. Odbiorcy nierzadko rezygnują z danej oferty, ponieważ koszty dostawy przewyższają wartość zakupów. Folia bąbelkowa do pakowania eliminuje ryzyko utraty potencjalnych klientów z tego powodu.

Arkusz folii pokryty bąbelkami wypełnionymi powietrzem, działa niczym amortyzator. Jeśli paczka zostanie niewłaściwie potraktowana przez kuriera bądź zdarzy się wypadek – na przykład upadek z wysokości, zabezpieczone za jej pomocą artykuły nie ulegają uszkodzeniom.

Tym materiałem można zabezpieczyć praktycznie każdy produkt, niezależnie od jego wielkości, masy, rodzaju. Folia bąbelkowa do pakowania zabezpiecza cenne akcesoria niewielkich rozmiarów, duże i ciężkie artykuły, zabawki, kruche przedmioty, elektronikę i wiele innych.

Inne zastosowania

Uniwersalność, jaką cechuje się folia bąbelkowa do pakowania sprawia, że znajduje ona również szereg innych zastosowań. Do czego można ją jeszcze wykorzystać?

Jeśli spodziewamy się w domu gości i planujemy ułożyć ich do spania ma podłodze, na materacu, podłóżmy pod nią właśnie tę folię. Będzie wygodniej, ale i cieplej, bo uchroni ona przed odczuwaniem zimna. Z kolei fragment umiejscowiony w odpowiednim miejscu muszli klozetowej, zminimalizuje ryzyko skraplania się wody.

Tę samą folię można wykorzystać w kuchni, jako akcesorium do ozdabiania ciast. Jeśli w cukierni lub w zdjęciu dołączonym do przepisu znalezionym w sieci zachwyciła nas struktura przypominająca plaster miodu, to już wiemy, jak ją wykonać. Fragmenty folii bąbelkowej nadadzą się do tego wyśmienicie!

I wreszcie mamy przed sobą produkt, który może posłużyć do inspirujących zabaw z dziećmi. Folia bąbelkowa do pakowania ma strukturę, która pozwala na jej wykorzystanie do wszelkiego rodzaju prac plastycznych. Niejednokrotnie dzieci zaskoczą nas pomysłami na to, jak malować, ozdabiać i tworzyć rozmaitości z jej zastosowaniem.

Jeśli regularnie wysyłamy paczki, porządkujemy swój domu lub planujemy przeprowadzkę, folia bąbelkowa do pakowania powinna znaleźć swoje miejsce w schowku z artykułami pakowymi. Do tego odpowiednia taśma klejąca, folia stretch, trochę kartonów oraz markerów do oznaczania pudełek. To wystarczy, by chronić wszelkiego rodzaju artykuły.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge