Dywan ze sznurka diy – nie tylko w stylu boho

Dywan ze sznurka diy to propozycja na tyle uniwersalna, by tak stworzony chodnik dopasować do każdego wnętrza. W tej uniwersalności nie brakuje jednak miejsca na oryginalność. Fantazyjne wzory, geometryczne kształty, ale i wykonania, które dopasowują się do indywidualnych przestrzeni. Dywany tworzone na szydełku są trwałe, atrakcyjne i łatwe do utrzymania w czystości. Podwyższają walory estetyczne pomieszczenia, a dzięki możliwości praktycznie dowolnego doboru kolorystyki i wykonania, dopełniają każdej aranżacji.

Dywan ze sznurka diy – nie tylko dla amatorów ręcznych robótek

Samodzielnie stworzony mały dywan, chodnik do przedpokoju czy też duży dywan zakrywający niedoskonałości podłogi, przynosi wiele satysfakcji. Na szydełkowanie, ale w nieco innym wydaniu, decydują się nie tylko miłośnicy diy. Osoby, które mają wolny czas czy też po prostu lubią tego typu wykonania. To idealna opcja dla miłośników wnętrz charakterystycznych, wyrazistych i niespotykanych.

Wykonanie tego typu wpisuje się w aktualne trendy względem aranżacji wnętrz. Mamy bowiem do czynienia z naturalnością i prostotą. Możliwość stworzenia dywanu, który jest piękny i designerski. Dywan ze sznurka diy najbardziej wpisuje się w klimat wnętrz rustykalnych, etno czy urządzanych w stylu boho. Równie dobrze można go dobrać do nowoczesnych loftów i współczesnych pomieszczeń industrialnych.

Jednokolorowy, o prostym wzorze, może zagościć w pomieszczeniach reprezentacyjnych, które potrzebują dopełnienia, ale z wyrazem. Wielokolorowy, o ciekawym kształcie sprawi, że aranżacja stanie się przytulną, ciepłą i przyjazną. Można go dopasować do kuchni, łazienki, przedpokoju, salonu czy pokoju dziecięcego. Wszędzie, gdzie znajdzie swoje miejsce, zapewni stylistyczny sukces.

Samodzielne wykonanie dywanu ze sznurka

Do wykonania dywanu ze sznurka potrzeba oczywiście kolorowego sznurka. Liczba kolorów, jak i długość sznurków to kwestie indywidualnie. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć czy też kształtu. Do tego niezbędne jest szydełko. Wybór ściegu to także kwestia dowolna. W sieci bez problemu można znaleźć filmiki instruktażowe, dzięki którym stworzenie dywanu nawet dla totalnego amatora nie będzie trudnością.

O czym warto wiedzieć

Dywany ze sznurków są stosunkowo ciężkie, dlatego nie ma potrzeby dokupowania maty antypoślizgowej. Dywaniki tego typu nadają się do prania w pralce, w niskiej temperaturze. Pamiętać należy jedynie o tym, by suszyć je na płasko. I oczywiście stosować wysokiej jakości surowce, które zadecydują o trwałości.

Dywan ze sznurka diy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Niezależnie czy stworzymy go samodzielnie, czy też kupimy gotowy, nasza aranżacja zyska na ciekawym wydaniu.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge