Bystrzyca Kłodzka – co warto zobaczyć?

Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej? Na pewno istnieje wiele punktów na mapie tego miasta, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu. Bystrzyca Kłodzka to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto, które jest położone na Dolnym Śląsku, przy ujściu Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. Tak korzystna geograficznie lokalizacja spowodowała, że to miasto rozwijało się już w średniowieczu i w związku z tym posiada bardzo długą i bogatą historię. Wyprawa do Bystrzycy Kłodzkiej będzie zatem wspaniałym pomysłem przede wszystkim dla tych turystów, którzy uwielbiają poznawać historyczne aspekty danego miejsca. Ilość atrakcji turystycznych powiązanych z historią tego miejsca jest naprawdę spora i warto zwrócić na nie uwagę, gdy tylko znajdziemy się w tej okolicy.

Na pewno jedną z głównych atrakcji turystycznych, jakie z łatwością znajdziemy w tej miejscowości są średniowieczne obwarowania. Są one nadal bardzo ważnym elementem architektonicznym miasta, chociaż w dzisiejszych czasach stanowią głównie atrakcję dla przyjeżdżających do miasta turystów. W tym mieście możemy także natknąć się na średniowieczny pręgierz, który był niegdyś miejscem wykonywania kar. Jest to dziś niewątpliwie spora ciekawostka szczególnie dla turystów, którzy posiadają bogatą wyobraźnię. Warto zwrócić uwagę na to, że w Bystrzycy Kłodzkiej znajdują się dwa zabytkowe rynki. Uwagę turystów przykuwa zarówno Mały Rynek, na którym znajduje się wspomniany już pręgierz, jak i Rynek Główny o większych rozmiarach, gdzie najistotniejszą rolę odgrywa zabytkowy ratusz. Tak więc Bystrzyca Kłodzka pełna jest zabytków architektonicznych, które są cenne nie tylko ze względu na swój styl budowy, ale mają także wiele walorów historycznych. W tym mieście znajdziemy jednak także bardziej nietypowe atrakcje takie, jak na przykład Muzeum Filumenistyczne. Trzeba przyznać, że jest to spora atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Znajdujące się w tym muzeum przeróżne opakowania po zapałkach to naprawdę ciekawe zbiory.

Ciągle rozwijająca się baza noclegowa i gastronomiczna w tym mieście sprawia, że Bystrzycę Kłodzką naprawdę warto wybrać jako miejsce na noclegi [Bystrzyca Kłodzka➨Noclegi➨Meteor]. Bystrzyca Kłodzka to nie tylko atrakcyjne miasto, ale również po prostu przepiękne okolice, w których można odpocząć w prawdziwym spokoju. Warto wobec tego wyjechać właśnie w te strony na weekend czy też urlop.


One thought on “Bystrzyca Kłodzka – co warto zobaczyć?

  1. Zabytków jest dość sporo jak na taką małą wioskę. Kto lubi ten na pewno będzie zadowolony. Odhaczamy z listy miast do wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>