Atrakcje turystyczne w Karwi dla dzieci

Karwia to nadmorska miejscowość letniskowa przyjmująca wielu turystów podczas okresu wakacyjnego. Ta piękna miejscowość, która niegdyś była osadą rybacką, przerodziła się w letnisko. Z racji walorów estetycznych, przyrodniczych oraz spokoju tu panującego Karwia jest często wybierana jako baza noclegowa dla rodzin z dziećmi (meteor-turystyka.pl). Turystom szczególnie przypada do gustu 3-kilometrowa plaża oddzielona od morza sosnowym lasem z wydmami.

Karwia słynie głównie z przepięknej, długiej plaży oraz czystego morza. Ta mała miejscowość to ciche i spokojne miejsce do spędzania wakacji. Największą atrakcją jest czysty piasek, woda oraz las sosnowy i wydmy. Dzieci mogą bawić się w piasku, budować konstrukcje zamków i babek. Do takiej zabawy wystarczy wiaderko, łopatka i ewentualne foremki. Dzieci będą miały zajęcie, a rodzice znajdą czas na odpoczynek.

Co jednak warto zobaczyć w okolicach Karwi? Aby urozmaicić dzieciom wakacyjny czas warto wybrać się do pobliskich miejscowości, na przykład do Gąsek czy Jastrzębiej Góry, gdzie można wybrać się na spacer Promenadą Światowida i skorzystać z tutejszych atrakcji. Kawiarnie, restauracje, place zabaw i inne atrakcje są tu na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, nie zapominamy o morzu, ponieważ spacer zakończy punkt widokowy na Morze Bałtyckie. W pobliżu Karwi, w miejscowości Rozewie znajduje się latarnia morska. Jest to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, w środku znajduje się muzeum, gdzie możemy obejrzeć eksponaty, a z jej szczytu podziwiać widoki na morze.

Ciekawym miejscem jest także Rezerwat Przylądek Rozewie, gdzie spacerować możemy kamienistą plażą, zupełnie inną niż ta w Karwi. Możemy również pokusić się o dalszą wycieczkę do Władysławowa, gdzie dla dzieci znajdziemy wiele atrakcji, między innymi wesołe miasteczko czy Muzeum Motyli oraz Magiczny Zawrót Głowy.

Karwia przyciąga turystów ze względu na swój spokój, ciszę i piękną plażę. Popularna rybacka miejscowość ze względu na klimat, często jest wybierana przez rodziny z dziećmi. Wszyscy, którzy od wakacji nad morzem oczekują ciszy i spokoju, na pewno będą zachwyceni pobytem w Karwi. Resztę atrakcji można uzyskać w pobliskich miejscowościach: Jastrzębiej Górze, Władysławowie czy Rozewiu.


7 thoughts on “Atrakcje turystyczne w Karwi dla dzieci

  1. Trzeba na własne oczy zobaczyć, w całej okolicy tyle atrakcji, że nie wystarczy urlopu, można też przyjechać poza sezonem

  2. Paulina – myślę, że w sezonie noclegu trzeba poszukać w Karwi nieco wcześniej, bo może być z tym problem na ostatnią chwilę. A jak chcesz jechać jesień/zima to pustki i wszystko Twoje :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>